مزایای مهاجرت به ترکیه ؟

مهاجرین به ترکیه را به دو دسته باید تقسیم کرد:

1- کسانی که درخواست شهروندی ترکیه را می کنند : 

این افراد در کمتر از سه تا چهار ماه پاسپورت و شناسنامه ترک خود را دریافت می کنند و تمامی حق و حقوق یک شهروند ترک را دارا هستند. از مزایای مهاجرت به ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سفر بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به 115 کشور جهان، و سفر بسیار راحت به کشورهای اتحاذیه اروپا و گرفتن ویزاهای کشورهایی که با پاسپورت ایرانی بسیار دست نیافتنی هستند.
 2. امکان افتتاح حساب بانکی در تمامی بانکهای ترکیه و بانکهای بین المللی و تجارت با دنیا بدون موانع تحریمی که در ایران با آن مواجه هستیم.
 3. امکان گرفتن درگاه پرداخت آنلاین بین المللی برای تجارت های آنلاین با دنیا
 4. نداشتن نگرانی از بابت قطع آب و برق و اینترنت و … !!!!
 5. آزادیهای اجتماعی فراوان
 6. جامعه امن برای بانوان بدون مزاحمتهای خیابانی
 7. حق و حقوق شهروندی
 8. امکانات فرهنگی و هنری و آموزشی و درمانی و ورزشی و … در حد کشورهای بسیار پیشرفته جهان
 9. آرامش فکر و خیال و دوری از اخبار بد و ناگوار
 10. مدیران با کفایت که دغدغه رفع مشکلات مردم و کشور را دارند و کارآمدی !
 11. شرایط اقتصادی بی نظیر ترکیه که با شهروندی بدون محدودیت میتوانید در آن تجارت خود را راه اندازی کنید و بدون محدودیت فعالیت نمایید.
 12. آینده روشن کشور ترکیه که میتواند آینده خوب فرزندان خود را در آن بسازید.
 13. بیمه های درمانی و بیمارستانی بسیار جامع و کامل
 14. محاسبه شدن سوابق بیمه ای شما در ایران در کشور ترکیه برای تعلق گرفتن مزایای بازنشستگی
 15. مزایای همسایگی با ایران و عدم نیاز به ویزا :  با ارزانترین قیمت بلیط خارجی میتوانید با ایران رفت و آمد کنید. مرز هوایی و زمینی داریم با ترکیه، و اگر قصد دیدار با خانواده در ترکیه باشد نیاز به اخذ ویزا نیست و رفت و آمد راحت بین دو کشور انجام می شود.
 16. به علت داشتن شناسنامه و پاسپورت ترک امکان پیدا کردن کار برای شما بسیار مهیا تر هست.
 17. جق و حقوق حیوانات و حیوان دوستی ترکها و قوانین حمایتی فراوان ترکها از حیوانات باعث شده بخش زیادی از ایرانیانی که در نگهداری حیوانات خانگی خود در ایران هم مشکل دارند تصمیم به مهاجرت بگیرند !!!

قطعا همه مزایای مهاجرت به ترکیه این مواردی که بیان شد نیست و قطعا باید این مزایا را از منظر هر فردی متفاوت دید. آنچه اینجا بیان شد کلیات رایجی در بین عموم مهاجرین ایرانی است.

2- کسانی که درخواست اقامت ترکیه را می کنند:

این افراد به دلیل اینکه شهروندی ترکیه را ندارند در صورت تغییر قوانین هر لحظه امکان دیپورت شدن را دارند و همین امر همیشه آنها را نسبت به اخبار و تصمیمات مهاجرتی نگران می کند ولی در سالهای اخیر آنقدر شرایط زندگی در ایران سخت و دشوار و غیر قابل تحمل شده است که گروه بزرگی از ایرانیان تصمیم می گیرند که راه دوم را انتخاب کنند. ظیف زیادی از مزایای مهاجرت به ترکیه را دارند ولی در امور اقتصادی و کاری به علت نداشتن شناسنامه و پاسپورت ترک با مخدودیتهای فراوانی در زمینه های اقتصادی مواجه خواهید بود.

تفاوت دریافت اقامت ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه در چیست ؟

تفاوت دریافت اقامت ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه در چه مواردی است ؟  

شما برای مهاجرت به ترکیه چندین راه در پیش دارید : یک راه منجر به اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت و شناسنامه ترک خواهد شد و یک راه منجر به دریافت اقامت و تلاش بسیار برای دریافت شهروندی با هزاران اما و اگر است.

دریافت شهروندی ترکیه :

اخذ شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت ترکیه و شناسنامه یک کشور بهترین اتفاقی است که برای یک مهاجرت موفق ممکن است اتفاق بیفتد. پیشنهادات مهاجرتی در اکثر کشورهای دنیا عموما شامل دادن اقامت می شود و به همین راحتی یک کشور حاضر نمی شود شهروندی خود را در اختیار اتباع سایر کشورهای جهان قرار دهد. آن هم در یک بازه زمانی سه تا چهار ماهه و با سرمایه گذاری در ملکی که می توانید آن را سه سال بعد فروخته و پول خود را در هر جایی دیگری که دلتان خواست سرمایه گذاری کنید. در دریافت شهروندی شما تمامی حق و حقوق شهروندی یک ترک را تا آخر عمر خواهید داشت و هیچکسی نمی تواند این حق و حقوق شهروندی را از شما سلب کند.

دریافت اقامت ترکیه :

شما برای دریافت اقامت حتی میتوانید با حدود 5000 دلار آمریکا هم مهاجرت کنید و اقامت توریستی خود را بگیرید و بعد دنبال کار بگردید اگر کاری پیدا کردید اقامت توریستی خود را به اقامت کاری بدل کنید و بعد از پنج سال کار مداوم همراه با بیمه درخواست شهروندی کنید اما این کار با شرایط و قوانین کار کشور ترکیه بسیار امر غیر ممکنی شده مگر اینکه تخصصی شما داشته باشید که در ترکیه بسیار کمیاب بوده و شما هم رزومه کاری داشته باشید که صاحب کار ترک شما را متقاعد کند شما را حداقل برای 5 سال به کار بگیرد.

روش های دریافت اقامت ترکیه به چهار دسته تقسیم می شوند.

 • دسته اول:  کسانی که ملک به ارزش کمتر از 250 هزار دلار خرید میکنند تا زمانی که ملک را داشته باشند اقامتشان تمدید می شود. ولی اجازه کار ندارند و برای دریافت اجازه کار باید به روش دسته دوم و سوم عمل کنند.
 • دسته دوم:  کسانی هستند که کارمند یا شاغل در ترکیه هستند و با گرفتن موقعیت شغلی در ترکیه اقامت کاری می گیرند و بعد از پنج سال کار مداوم در ترکیه با بیمه میتوانند درخواست شهروندی بکنند.  (عموما صاحبین مشاغل به علت حق بیمه و محدودیتهای دیگری که دولت ترکیه گذاشته تمایلی به دردسرهای استخدام کارمند خارجی و غیر ترک ندارند.)
 • دسته سوم :  کسانی که ثبت شرکت می کنند و با راه اندازی یک بیزینس مهاجرت خود را به ترکیه انجام میدهند که راه بسیار دشواری را در پیش دارند ولی بعد از 5 سال می توانند درخواست شهروندی بدهند. و اقامت آنها از نوع اقامت کاری می باشد.
 • دسته چهارم :  دانشجویان هستند که تا زمانی که در ترکیه دانشجو هستند می توانند از اقامت تحصیلی خود برای ماندن در ترکیه بهره مند شوند.

همه این راههای اقامت مشکلات خود را دارند و ممکن است با تغییر قوانین مهاجرتی در ترکیه بسیاری از برنامه ریزی ها و اهداف شما هم با مشکلاتی مواجه گردد. به همین خاطر مطمئن ترین راه ممکن دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک به ارزش 250 هزار دلار آمریکا است.

آیا از مشاور بخرم یا خودم اقدام کنم ؟

این سئوال که آیا از مشاور بخرم یا خودم اقدام کنم ؟ سئوال رایجی هست که در ذهن همه خریداران ملک در ترکیه هست. ولی به راستی کدام به نفع شماست هم از نظر مالی و هم از نظر منطقی !؟

آشنایی با سیستم فروش ملک در ترکیه : 

سیستم خرید و فروش املاک در ترکیه با ایران از اساس متفاوت است. شما در ایران به عنوان خریدار 50 درصد کمیسیون املاک را باید پرداخت کنید. تازه اگر مشاور شما از شما طلب شیرینی یا هدیه ای برای پیدا کردن فایلهای بهتر طلب نکند. اما در ترکیه روال به ترتیب زیر است.

 1. بازدید های شما توسط مشاورین ما برای خرید ملک به رایگان انجام می شود به عبارتی کارشناسان ما هزینه ای بابت ایاب و ذهاب شما در شهر استانبول از شما اخذ نمی کنند و پروژه ها را با هماهنگی قبلی با کمترین اتلاف وقت برای شما هماهنگ کرده و شما بازدید خواهید کرد.
 2. در صورت موافقت شما با خرید یک ملک تازه کار مشاور شما برای گرفتن حداکثر تخفیف از مبالغ اعلامی از صاحبین اصلی پروژه آغاز می شود کسانی که در حالت عادی شما به آنها دسترسی ندارید. و این تخفیفات بعضا مبالغ بسیار چشمگیر و هنگفتی می شود که این تخفیفات از اختیارات مشاورینی که شما در پروژه با آنها طرف هستید خارج است.
 3. در صورت پسند کردن پروژه ای ما برای شما حساب بانکی بنام خودتان در بانک زراعت ترکیه باز خواهیم کرد. شما پول خود را یا از طریق صرافی های مورد اطمینان خود به حساب ترکیه خود منتقل می کنید و یا از ما میخواهید که به شما صراف مطمئن معرفی کنیم تا پول خود را به حساب ترکیه بنام خودتان منتقل کنید.
 4. قرار برای قرارداد گذاشته خواهد شد که در این مرحله تیم حقوقی ما که جزو خوشنام ترین و مطرح ترین شرکتهای حقوقی استانبول است. در جلسه شما با فروشنده ملک حاضر می شود و تمام متن قرارداد خرید ملک را بند به بند خوانده و اصلاحات درخواستی شما یا پیشنهادی خود را در صورت تایید شما انجام خواهد داد و قراردادی بی نقص را مهیا می کند که در آن همه حق و حقوق شما لحاظ شده باشد.  دقت داشته باشید که پروژه ها بندهای بسیار خلاصه ای در قرارداد می گنجانند که اختیار هر عملی را در آینده برای نقض تعهدات و یا حتی فروش واحد شما بعد از خرید ملک توسط شما را فراهم می کنند و اگر وکیل حرفه ای و کار آزموده نداشته باشید ممکن است با مشکلات بسیار بزرگی مواجه شوید. از آنجایی که تخصص و کار روزانه ما این است می توانیم شما را از این خطرات مصون نگه داریم.
 5. قیمتهای پروژه ها توسط لیست قیمت فروش پروژه به شما ارایه می شود و مشاورین ما به شما قیمتهای پروژه ها را ارایه نمی کنند. فقط هر آنچه در توان ما و از ارتباطات ما بر بیاید برای خرید ارزانتر پروژه توسط شما انجام خواهیم داد و قطعا قیمت تمام شده ای برای شما خواهیم گرفت که خودتان هیچوقت نمیتوانید با مراجعه مستقیم ارزانتر از آن مبلغ را تهیه کنید (با یک اختلاف فاحش ارزانتر برایتان خرید میکنیم)  شما مبلغ قرارداد را از حساب شخصی خود مستقیم به حساب فروشنده که عموما شرکتهای بزرگ و مطرح ترک هستند واریز می نمایید.  در این قسمت چند نکته مستتر است. نکته اول :  اینکه ملک توسط کارمندان پروژه و قیمت مصوب آن به شما قیمت داده می شود و ما به قیمتی برایتان می خریم که از قیمتهای اعلامی بسیار مناسبتر است و ما دخالتی در قیمت گذاری پروژه ها نداریم ولی دخالت مستقیم در گرفتن تخفیفهای حداکثری بر اساس ارتباطاتمان با صاحبان پروژه داریم. نکته دوم : اینکه شما مبلغ خرید ملک را از حساب شخصی خودتون به حساب فروشنده پرداخت می کنید. هیچ پولی نه به مشاور و نه به نفر سومی پرداخت نمی شود. به عبارتی برای کاری که مشاور و تیم حقوقی در ایاب و ذهاب رایگان شما در شهر استانبول انجام می دهند و تخفیفات چشمگیری که برایتان میگیرند و مشاوره های حقوقی برای خریدی مطمئن همراه شما خواهند بود هیچ پولی پرداخت نمی کنید و حتی برای خرید ملک خود هم کمیسیونی به مشاور نخواهید داد. به عبارتی در ترکیه تمام شرکتهای مشاور املاک کمیسیونهای خود را از فروشنده میگیرند و یک ریال از خریدار نمیخرند به همین خاطر به نفع شماست از خدمات رایگان این شرکتها استفاده کنید. 

نتیجه گیری : 

به عبارتی شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای از طرف خود از خدمات رایگان حمل و نقلی و حقوقی مشاورین بهره خواهید برد و در ترکیه روال بر این است که کمیسیون معامله توسط فروشنده پرداخت می گردد. و از روی مبلغ مصوب شده پروژه تخفیف های چشمگیر توسط ما برای شما اخذ خواهد شد قیمتهایی که با مراجعه مستقیم محال است بتوانید بگیرید.

بنابراین توصیه ما بر این است برای انجام امور مهاجرتی خود از این خدمات رایگان مشاورین ما بهره ببرید. فقط توصیه بر این داریم که در انتخاب تیم مشاورین خود دقت کنید. چون ممکن است یک مشاور با عدم تسلط یا شناخت بر مناطق استانبول و یا به عمد در مناطقی از استانبول ملک به شما بفروشد که مالک اول و آخر آن پروژه خود شما باشید. سرمایه ما در این چند سال همیشه صداقت ما در گفتار و عمل بوده و بر اساس خواست عزیزان بهترین پیشنهادات را سعی میکنیم ارایه کنیم و هیچ تاکیدی برای فروش پروژه بخصوصی نداریم. ملاک آنچیزیست که مطابق با خواست مشتری و دارای ارزش سرمایه گذاری باشد.

آیا ترکیه کشور مناسبی برای سرمایه گذاری هست ؟

یکی از سئوالات کلیدی اکثر مسافرین این است که آیا ترکیه کشور مناسبی برای سرمایه گذاری هست ؟ این سئوال عموما از منظر اتفاقاتی هست که برای ایرانیها در سالهای گذشته افتاده است. از جمله پولهای فراوانی که از ایرانیها در دبی خورده شد یا ضررهای بسیاری که ایرانیها در کشورهای اطراف کرده اند. اما به راستی تفاوت پیشنهاد سرمایه گذاری در ترکیه با کشورهای دیگر در چیست؟

مزیت سرمایه گذاری در ترکیه : 

در ترکیه شما اموال منقول خودتون رو که دلار یا یورو هست را تبدیل به مال غیر منقول (ملک) خواهید کرد. به عبارتی پول شما تبدیل به ملکی می شود که ارزش آن بر اساس نوسان نرخ دلار بروز میشود.

شما با سپردن کارهایتان به وکلای شرکت ما در قبال پرداخت مبلغی شهروندی (پاسپورت و شناسنامه ترک) خودتون و خانواده با فرزند زیر 18 سال خودتون را بعد از حدود سه ماه دریافت می کنید و رسما شهروند کشور ترکیه می شوید و این شهروندی تا ابد برای شما محفوظ خواهد ماند. تغییرات قوانین هیچ تاثیری بر شهروندی شما ندارد و هیچ کسی نمیتواند شما را از حقوق شهروندیتان محروم کند.

ملکی که خریداری کرده اید اگر در جای خوب شهر استانبول خریده باشید و سازنده آن پروژه جزو سازنده های خوشنام باشد سرمایه ای ارزشمند خواهد بود که بعد از سه سال اجازه فروش ملک خود را خواهید یافت و با فروش ملک خود می توانید سرمایه خود را مجدد به سرمایه منقول تبدیل کنید با یک تفاوت که پول شما کاملا پاکیزه است و از یک کشور لیست سیاه اف ای تی اف در نیامده که نتوانید به جای دیگری از دنیا منتقلش کنید اکنون پول شما با مدارک شفاف قابلیت انتقال به هر جایی از دنیا برای سرمایه گذاری را داراست .

به عبارتی شما با سه سال خواباندن پول خود در ترکیه حق شهروندی ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کرده اید.

بسیاری از کشورهای دنیا در قبال چنین مبلغی یا به شما اقامت می دهند که با تغییر قوانین تمام سرمایه گذاری شما هیچ خواهد شد (همانند یونان یا اسپانیا و …) و یا سرمایه گذاری در قالب راه اندازی بیزینس است که عملا همه این سرمایه گذاریها منتج به شکست شده اند و شما سرمایه خود را کامل از دست خواهید داد و قابل برگشت نیست. (همانند کانادا و … )

خرید ملک در ترکیه را از کجا و چگونه شروع کنیم ؟

مراحل خرید ملک در ترکیه به زبان ساده : 

برای خرید ملک در ترکیه تنها کافیست از طریق واتسآپ با ما در ارتباط باشید. برنامه ریزی سفر شما را با شرکت خدمات مسافرتی شیوار سیاوشان از ایران انجام خواهیم داد تور شما به قیمت تمام شده و بدون سود برای شما بسته خواهد شد.

در فرودگاه به ملاقات شما خواهیم آمد و کلیه برنامه های بازدیدهای شما در مدت اقامت برنامه ریزی می شود. و طبق برنامه با هماهنگی قبلی پروژه ها را بازدید خواهیم کرد.

اگر پروژه ها مورد پسند شما قرار گرفت کارهای افتتاح حساب بانکی برای شما در بانک ترکیه بنام خود شما انجام خواهد شد. و انتقال پول شما از ایران از طریق صرافی های مورد اطمینان خودتان و در صورت درخواست از طریق چند صرافی که ما می توانیم معرفی کنیم که از صرافی های معتبر استانبول هستند انجام خواهد شد.

در جلسه ای که برای قولنامه و قرارداد تنظیم می گردد. وکلای کار آزموده و خبره ما تمامی بندهای قرارداد را برای شما خوانده و واو تا واو قرارداد را بررسی خواهیم کرد و قراردادی با لحاظ تمام نکات برای خریدی بی نقص را برای شما آماده خواهیم کرد. در مرحله بعد کارشناس رسمی دولت ترکیه ملک را قیمت گذاری خواهد کرد و شما مبلغ را از حساب شخصی خود به حساب فروشنده که عموما شرکت های بزرگ ساختمان سازی ترکیه هستند پرداخت خواهید کرد و کارهای سند شما انجام خواهد پذیرفت

در مرحله آخر شما به وکلای ما وکالتنامه برای انجام امور مهاجرتی و اخذ شهروندی را خواهید داد و عزیزان تمام امور اداری را انجام و بعد از آماده شدن پاسپورت و شناسنامه ترک شما به شما برای تحویل مدارک تماس خواهند گرفت و شما بعد از حدود سه ماه از این مزایای شهروندی جدیدتان بهره مند خواهید شد.

برای ارتباط با ما تنها کافیست بر روی آیکون واتسآپ سمت چپ صفحه پایین کلیک نمایید.