این سئوال که آیا از مشاور بخرم یا خودم اقدام کنم ؟ سئوال رایجی هست که در ذهن همه خریداران ملک در ترکیه هست. ولی به راستی کدام به نفع شماست هم از نظر مالی و هم از نظر منطقی !؟

آشنایی با سیستم فروش ملک در ترکیه : 

سیستم خرید و فروش املاک در ترکیه با ایران از اساس متفاوت است. شما در ایران به عنوان خریدار 50 درصد کمیسیون املاک را باید پرداخت کنید. تازه اگر مشاور شما از شما طلب شیرینی یا هدیه ای برای پیدا کردن فایلهای بهتر طلب نکند. اما در ترکیه روال به ترتیب زیر است.

  1. بازدید های شما توسط مشاورین ما برای خرید ملک به رایگان انجام می شود به عبارتی کارشناسان ما هزینه ای بابت ایاب و ذهاب شما در شهر استانبول از شما اخذ نمی کنند و پروژه ها را با هماهنگی قبلی با کمترین اتلاف وقت برای شما هماهنگ کرده و شما بازدید خواهید کرد.
  2. در صورت موافقت شما با خرید یک ملک تازه کار مشاور شما برای گرفتن حداکثر تخفیف از مبالغ اعلامی از صاحبین اصلی پروژه آغاز می شود کسانی که در حالت عادی شما به آنها دسترسی ندارید. و این تخفیفات بعضا مبالغ بسیار چشمگیر و هنگفتی می شود که این تخفیفات از اختیارات مشاورینی که شما در پروژه با آنها طرف هستید خارج است.
  3. در صورت پسند کردن پروژه ای ما برای شما حساب بانکی بنام خودتان در بانک زراعت ترکیه باز خواهیم کرد. شما پول خود را یا از طریق صرافی های مورد اطمینان خود به حساب ترکیه خود منتقل می کنید و یا از ما میخواهید که به شما صراف مطمئن معرفی کنیم تا پول خود را به حساب ترکیه بنام خودتان منتقل کنید.
  4. قرار برای قرارداد گذاشته خواهد شد که در این مرحله تیم حقوقی ما که جزو خوشنام ترین و مطرح ترین شرکتهای حقوقی استانبول است. در جلسه شما با فروشنده ملک حاضر می شود و تمام متن قرارداد خرید ملک را بند به بند خوانده و اصلاحات درخواستی شما یا پیشنهادی خود را در صورت تایید شما انجام خواهد داد و قراردادی بی نقص را مهیا می کند که در آن همه حق و حقوق شما لحاظ شده باشد.  دقت داشته باشید که پروژه ها بندهای بسیار خلاصه ای در قرارداد می گنجانند که اختیار هر عملی را در آینده برای نقض تعهدات و یا حتی فروش واحد شما بعد از خرید ملک توسط شما را فراهم می کنند و اگر وکیل حرفه ای و کار آزموده نداشته باشید ممکن است با مشکلات بسیار بزرگی مواجه شوید. از آنجایی که تخصص و کار روزانه ما این است می توانیم شما را از این خطرات مصون نگه داریم.
  5. قیمتهای پروژه ها توسط لیست قیمت فروش پروژه به شما ارایه می شود و مشاورین ما به شما قیمتهای پروژه ها را ارایه نمی کنند. فقط هر آنچه در توان ما و از ارتباطات ما بر بیاید برای خرید ارزانتر پروژه توسط شما انجام خواهیم داد و قطعا قیمت تمام شده ای برای شما خواهیم گرفت که خودتان هیچوقت نمیتوانید با مراجعه مستقیم ارزانتر از آن مبلغ را تهیه کنید (با یک اختلاف فاحش ارزانتر برایتان خرید میکنیم)  شما مبلغ قرارداد را از حساب شخصی خود مستقیم به حساب فروشنده که عموما شرکتهای بزرگ و مطرح ترک هستند واریز می نمایید.  در این قسمت چند نکته مستتر است. نکته اول :  اینکه ملک توسط کارمندان پروژه و قیمت مصوب آن به شما قیمت داده می شود و ما به قیمتی برایتان می خریم که از قیمتهای اعلامی بسیار مناسبتر است و ما دخالتی در قیمت گذاری پروژه ها نداریم ولی دخالت مستقیم در گرفتن تخفیفهای حداکثری بر اساس ارتباطاتمان با صاحبان پروژه داریم. نکته دوم : اینکه شما مبلغ خرید ملک را از حساب شخصی خودتون به حساب فروشنده پرداخت می کنید. هیچ پولی نه به مشاور و نه به نفر سومی پرداخت نمی شود. به عبارتی برای کاری که مشاور و تیم حقوقی در ایاب و ذهاب رایگان شما در شهر استانبول انجام می دهند و تخفیفات چشمگیری که برایتان میگیرند و مشاوره های حقوقی برای خریدی مطمئن همراه شما خواهند بود هیچ پولی پرداخت نمی کنید و حتی برای خرید ملک خود هم کمیسیونی به مشاور نخواهید داد. به عبارتی در ترکیه تمام شرکتهای مشاور املاک کمیسیونهای خود را از فروشنده میگیرند و یک ریال از خریدار نمیخرند به همین خاطر به نفع شماست از خدمات رایگان این شرکتها استفاده کنید. 

نتیجه گیری : 

به عبارتی شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای از طرف خود از خدمات رایگان حمل و نقلی و حقوقی مشاورین بهره خواهید برد و در ترکیه روال بر این است که کمیسیون معامله توسط فروشنده پرداخت می گردد. و از روی مبلغ مصوب شده پروژه تخفیف های چشمگیر توسط ما برای شما اخذ خواهد شد قیمتهایی که با مراجعه مستقیم محال است بتوانید بگیرید.

بنابراین توصیه ما بر این است برای انجام امور مهاجرتی خود از این خدمات رایگان مشاورین ما بهره ببرید. فقط توصیه بر این داریم که در انتخاب تیم مشاورین خود دقت کنید. چون ممکن است یک مشاور با عدم تسلط یا شناخت بر مناطق استانبول و یا به عمد در مناطقی از استانبول ملک به شما بفروشد که مالک اول و آخر آن پروژه خود شما باشید. سرمایه ما در این چند سال همیشه صداقت ما در گفتار و عمل بوده و بر اساس خواست عزیزان بهترین پیشنهادات را سعی میکنیم ارایه کنیم و هیچ تاکیدی برای فروش پروژه بخصوصی نداریم. ملاک آنچیزیست که مطابق با خواست مشتری و دارای ارزش سرمایه گذاری باشد.